Napsali o nás

31. srpna 2014 Události v kultuře
Události v kultuře České televize přinesly 31. srpna 2014 reportáž o konferenci "Löw-Beerovy vily". Klikem na odkaz si můžete reportáž prohlédnout.
 
30. srpna 2014 Ve filmu i knize ožily osudy rodiny Löw-Beerů
Svitávka /REPORTÁŽ/ – Desítky lidí míří v sobotu odpoledne do Svitávky, aby se mohly stát svědky ukončení projektu Löw-beerovy vily. Zaplavují prostranství před takzvanou Velkou vilou a přilehlého parku. Hoří nedočkavostí dozvědět se podrobnosti ze života německé židovské rodiny průmyslníků, která zanechala nejen na Moravě nesmazatelné stopy. Slavnost, kterou pořadatelé připravovali dva roky, předčí očekávání mnoha z nich.

Petra Srstková, Blanenský deník.cz

28. srpna 2014 Slavnost ve Svitávce završí projekt Löw-Beerovy vily
Městys Svitávka chystá poslední srpnový víkend ve Svitávce slavnostní zakončení projektu Löw-Beerovy vily. Návštěvníci si mohou užít příjemné odpoledne ve stylu 30. let 20. století a dozvědět se podrobnosti příběhu, který spojuje svitávecké vily se slavnou Vilou Tugendhat.

Petra Svobodová, Novinky.cz

27. srpna 2014 Svitávečtí zvou na slavnostní završení projektu propagujícího Löw-Beerovy vily
Poslední prázdninovou sobotu proběhne ve Svitávce slavnostní ukončení projektu Löw-Beerovy vily, který měl za cíl zvýšit povědomí o těchto stavbách a představit je veřejnosti.

Anna Dudková, Boskovicko regionální noviny

26. srpna 2014 Ve Svitávce představí film a knihu o Löw-Beerově rodu
Svitávka – V sobotu ve Svitávce vyvrcholí projekt Löw-Beerovy vily, jehož cílem je představit tamní významné secesní stavby z počátku dvacátého století a rodinu Löw-Beerů. Během odpoledne proběhne odborná konference, připraven je doprovodný program pro širokou veřejnost a především premiéra filmu Příběh nalezeného kufru a křest knihy Löw-Beerovy vily.

Radim Hruška, Zrcadlo Blanenska a Boskovicka

20. srpna 2014 Ve Svitávce přiblíží historii Löw-Beerových vil. Pokřtí film i knihu
Svitávka - Dozvědět se více o významném židovském rodu ze Svitávky i o historii svitáveckých kulturních památek mohou zájemci na Slavnosti Löw-Beerových vil. V sobotu třicátého srpna od dvou hodin odpoledne vypukne ve Svitávce konference a odpoledne ve stylu třicátých let. „Naším cílem je přiblížit návštěvníkům obě naše vily, o kterých se moc neví. Chceme na naše kulturní památky upozornit veřejnost," vysvětlil místostarosta Svitávky Jaroslav Zoubek.

Martina Spoustová, Blanenský deník.cz

26. června 2014 Svitávečtí: Bez nás by vila Tugendhat nebyla
Rodinu Löw-Beerů, jejich osudy, vztahy, aktivity a mnoho dalšího mapuje nový projekt, který vzniká za spolupráce Místních akčních skupin Boskovicko Plus a Svitava ve Svitávce. Kromě výstavy, knihy a konference je jednou z jeho částí i připravovaný film

Pavel Šmerda, 5plus2 - Blanensko, Boskovicko

20. června 2014 Svitávka a její vily ve filmu (pdf verze tištěného týdeníku)
Rodina Löw-Beerů na pár dnů ožila. Díky novému filmu.

Pavel Šmerda, 5plus2 - Blanensko, Boskovicko

17. června 2014 Projekt Löw-Beerovy vily v plném proudu
V současné době vzniká film o rodině Löw-Beer, který se natáčel 7. a 8. června ve Svitávce.
 
11. června 2014 Divadelníci ve Svitávce natočili film
Třicátá léta dvacátého století a současnost. V těchto časových rovinách se bude odehrávat film věnovaný rodině Löw-Beerových. Štáb o víkendu natáčel ve Svitávce. Herci se na několik hodin stali i členové tamního ochotnického divadla a dětského divadelního kroužku.

Ivo Michalík, Blanenský deník.cz

15. května 2014 Projekt přibližují spojení Löw-Beerovi vily s vilou Tugendhat
Jak významnou roli hrála Svitávka v osudu rodiny, která postavila slavnou brněnskou vilu Tugendhat? Podle společného projektu MAS Boskovicko Plus a MAS Svitava velmi velkou. Projekt, který připravuje také knihu a filmový dokument, bude zakončen letos v srpnu velkou konferencí právě ve Svitávce.

Lukáš Lorenc, RegionPress

  Löw-Beerovy vily
Jsme přesvědčeni, že i venkov má své "unikáty", které by měl ukázat světu.
 
28. června 2013 Projekt zmapuje rodinu Löw-Beerů, kteří se zapsali i do dějin Svitávky
Löw-Beerovi byli německá židovská rodina podnikatelů. Výrazně se podíleli na rozvoji průmyslu na Moravě v devatenáctém a začátkem dvacátého století. Vlastnili a provozovali řadu textilních továren. Zbyly po nich tovární haly a čtyři unikátní vily, z nichž dvě se nachází ve Svitávce, jedna v Chrastavci a jedna v Brně. Osudy této rodiny nyní zmapuje projekt nazvaný Löw-Beerovy vily.

Kristýna Živná, Blanenský deník.cz