Film o rodině Löw-Beer

První den natáčení - minulost proběhl v sobotu 7. června 2014 ve Svitávce.

Klapka, akce, Velká vila se jako mávnutím kouzelného proutku, ve skutečnosti s pomocí všech zúčastněných, proměnila v rodinné sídlo Löw-Beerů a my se záhy ocitáme ve 30. letech 20. století. Na balkonech rozkvetlo mnoho druhů květin, zapůjčených Květinářstvím Helenka, dobový nábytek, který poskytly restaurátorské dílny Svitas Art Design Svitávka – rodina Špačkova, ozdobil drahý porcelán a dohromady zabydlely a zútulnily prostory při natáčení.  

Píše se rok 1938, všude se pohybují lidé v krásných šatech a účesech, které naprosto precizně vytvořili Leona Charvátová a Petr Dyčka ze Salonu Lea. Krátce před polednem přijeli ve svých krásných historických vozech pan Jan Hrubý a pan Pavel Jeřábek, kteří byli ochotní poskytnout tyto poklady na natáčení. Ty se pak na chvíli staly majetkem rodiny Löw-Beer. Oba vozy několikrát projely bránou k Malé vile, kde nám poskytli zázemí manželé Loskotovi. Tímto jim moc děkujeme za možnost natáčet v identickém prostředí té doby, z místa, kde žili manželé Alfred a Marianne Löw Beer se svými dětmi Gretou (provdanou Tugendhat), Maxem a Hansem, a kteří jsou společně se svou rozvětvenou rodinou hlavními protagonisty snímku. Všechny představitele filmu si zahráli členové Ochotnického divadla Svitávka.  

Druhý den natáčení - současnost proběhl v neděli 8. června 2014 ve Svitávce

V neděli se před kamerou pana Břetislava Petra z filmového studia ARTV dostáváme opět do roku 2014 na půdu Velké vily. Nemůžeme zapomenout poděkovat i Hasičům městyse Svitávka, bez nich bychom v takovém krásném slunečném dni nenatočili déšť. Abychom neprozradili celý příběh, řekneme jen to, že s dětmi z Dětského divadelního kroužku Svitávka si zahrál opravdový herec – pan Ilja Kreslík.   

Velký dík patří panu Jaroslavu Zoubkovi a paní Miroslavě Holasové za jejich čas, pevné nervy a ochotu tento projekt zorganizovat.

Jana Tomešová, Ochotnické divadlo Svitávka
 

Film o filmu

Fotky z natáčení filmu o rodině Löw-Beer